• دانش آموز شهید حسین فهمیده


  شهيد فهميده ، متولد سال 1346 بود وی يکي از هزاران دانش آموز بسيجي کشور است که با نثار خون خود برطراوت و سرخي خون شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي افزود. وي دوران کودکي و نوجواني خود را در حالي سپري کرد که هر روز آن همراه حادثه اي بود که در شکل گيري شخصيت او موثر واقع مي شد. او با سرمايه عظميي از فهم و درک انقلابي واسلامي به دنبال طوفان حوادث انقلاب،مدرسه راهنمائی شهید خیابانی کرج را رها کرد واردجنگ شد و با وجود سن کم ، خود را به خونين شهر قهرمان رسانيد و با اقدامي آگاهانه وشجاعانه، نام خود را در دفتر شهيدان زنده تاريخ ثبت کرد.

  1
 • کاروان سرای شاه عباسی


  قریب 400 سال پیش آنگاه که نخستین خشتهای کاروانسرای موسوم به شاه عباسی در منطقه کرج بنا می شد شاید هیچکس تصور نمی کرد که این بنا بعدها به قلعه نظامی و پس از آن به مدرسه فلاحت و اکنون نیز به اداره میراث فرهنگی کرج تبدیل شود. به روایتی گفته می شود که کاروانسرای شاه عباسی یکی از 999 کاروانسرایی است که در دوران شاه عباس صفوی در سراسر ایران ساخته شد. نام این کاروانسرا نسل به نسل حفظ شد تا جایی که اکنون خیابان و میدانی به نام شاه عباسی در این منطقه از کرج احداث شده است که نام خود را از این کاروانسرا عاریه گرفته است.

  2
 • حمایت از کالای ایرانی


  حمایت از کالای ایرانی

  3
 • نمای داخلی اداره ثبت احوال شهرستان کرج


  سازمان ثبت احوال وظیفه گردآوری چهار دسته اطلاعات اصلی جمعیتی را برعهده دارد: ثبت تولد (ولادت)، ثبت مرگ، ثبت .ازدواج و ثبت طلاق. بر اساس مصوبه سال ۱۳۶۳ مجلس شورای اسلامی، وظایف سازمان عبارتند از: ثبت تولد و صدور شناسنامه برای نوزادان، ثبت مرگ وصدور گواهی وفات، تعویض شناسنامه، ثبت ازدواج و طلاق و نقل تحولات، صدور گواهی ولادت برای شهروندان خارجه، تنظیم دفاتر ثبت کل وقایع و نام خانوادگی و تهیه آمارهای جمعیتی. علاوه بر موارد فوق صدور کارت شناسایی ملی همراه با شماره ملی و کدپستی ۱۰ رقمی برای افراد بالای پانزده نیز در دستور کار سازمان می باشد.

  4
 • حمایت از کالای ایرانی


  حمایت از کالای ایرانی

  5
 • فوت


  مهلت قانونی ثبت فوت 10 روز می باشد

  6
 • ولادت


  مهلت قانونی ثبت ولادت 15 روز می باشد

  7
اخبار
جناب آقای میرزائی مدیرکل محترم ثبت احوال استان البرزبه عنوان مدیر برتر در آموزش دستگاه¬های اجرایی برگزیده شد
1395/12/09      گروه خبری : 1   

برگزاری همایش  رابطین آموزش دستگاه­های اجرایی استان البرز

 

همایش رابطین آموزشی دستگاه­های اجرایی استان البرز در روز یکشنبه مورخ 8/12/95 در سالن اجتماعات دهکده ورزشی چهارباغ ساوجبلاغ با مدیریت سازمان برنامه وبودجه استان البرز و هماهنگی مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آینده نگری باحضوراساتیدومدیران کل برترازنظرآموزش ورابطین آموزشی کلیه دستگاههای اجرایی برگزارگردید .همایش با سخنرانی جناب آقای دکترقائمی رئیس محترم سازمان برنامه وبودجه آغاز شد ایشان فرمودند:سازمانها باید یادگیرنده باشند وسازمانی فعال خواهدبود که درهرزمان دوره ای برای آموزش داشته باشند.این برنامه با سخنرانی جناب آقای دکتررمضانی وسرکارخانم دکتررادمنش از مدیران ارشد سازمان اموراداری واستخدامی کشورادامه پیدا کردکه درپایان این همایش با اهدای لوح سپاس از جناب آقای میرزائی به عنوان مدیر برتر در آموزش دستگاه­های اجرایی و از رابط آموزشی این اداره ­کل سرکارخانم نیکخواه بهرامی تقدیر به عمل آمد.